www.krolevets.com/forum www.krolevets.com/forum
Все про життя Кролевця. Приєднуйтеся!

www.krolevets.com


 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Дошка оголошень на сайті Кролевця
Cьогодні: четвер березня 28, 2024 1:08 pm
www.krolevets.com/forum


Реклама на сайті Кролевця! - www.krolevets.com
Курсы НБУ
Запитання до мови творів Михайла Сереженка

 
Нова тема   Відповісти    www.krolevets.com/forum -> Видатні люди Кролевця та Кролевеччини
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
Кролевич



З нами з: 07.02.09
Повідомлень: 134

ПовідомленняНаписане: неділя липня 04, 2010 6:02 pm    Тема повідомлення: Запитання до мови творів Михайла Сереженка Відповісти цитуючи

Ім"я Михайла Сереженка також належить до цього розділу. Він був людина, відома у Кролевці, старше покоління його добре пам"ятає, хотілося би, щоб і нові не забували про свого земляка.

2009 року з"явилася його книжка "Кролевчани" українською, а 2010-го - "Війна. Записи солдата" вже російською.

Маю запитання до всіх, хто може пояснити, а найперше- до впорядників книжок. Чому остання книжка вийшла російською? Сереженко так її написав, чи подано в перекладі? Простіше, якою мовою є авторські рукописи обох книжок?
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
myzeu



З нами з: 27.05.09
Повідомлень: 209
Звідки: Кролевець

ПовідомленняНаписане: п'ятниця листопада 26, 2010 3:44 pm    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Як написано так і видано. Не забувайте що казахи, грузини, армяни та інші шукаючи своїх полеглих на фронтах війни в Інеті набирають прізвище, ім"я по батькові - російською мовою. Мовою тієї епохи, того часу. Мовою на якій розмовляли в РСЧА всі. Невже не зрозуміло?
Листування з ріднею загиблого солдата на Кролевеччині в 41-му родом з Удмуртіїї звісно велося і ведеться на російській і наші статті їм не зрозумілі так само як мені не зрозуміла білоруська мова на якій написана книга про рушникі що подарована в музей.
До речи ВИДАТИ книжки про яких Ви говорите це величезна і кропітка робота яка була пророблена саме упорядниками. І саме завдяки їм ці книжки і з"явилися на світ. Так що Ви б починали розмову хоча б з подяки!
У Михайла Гнатовича дуже багато ще не виданого цінного матеріала по темі "Кролевчани", потрібні спонсори на ТИПОГРАФСЬКІ затрати.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
myzeu



З нами з: 27.05.09
Повідомлень: 209
Звідки: Кролевець

ПовідомленняНаписане: понеділок листопада 29, 2010 1:48 pm    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

можете глянути фото рукопису краєзнавця тут: http://www.krolevets.com/forum/viewtopic.php?t=414
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Кролевич



З нами з: 07.02.09
Повідомлень: 134

ПовідомленняНаписане: неділя грудня 19, 2010 11:26 pm    Тема повідомлення: Музеєві Відповісти цитуючи

Цитата:
Як написано так і видано.

Фото рукопису побачив. Але я мав надію, що один з упорядників, дочка автора, зможе пояснити, коли автор писав книжку, і чому він писав нерідною мовою. Тут є якісь моменти духового порядку, що змусили його використовувати саме російську мову. До того ж книжку видано вже у незалежній Україні, й розраховано її насамперед на українського читача. Як можна розвивати рідну літературу, користуючись чужою мовою, зрозуміти важко.
Цитата:
Не забувайте що казахи, грузини, армяни та інші шукаючи своїх полеглих на фронтах війни в Інеті набирають прізвище, ім"я по батькові - російською мовою. Мовою тієї епохи, того часу. Мовою на якій розмовляли в РСЧА всі. Невже не зрозуміло?

Ні, українці повинні думати насамперед про себе, а не жити для чужих. Так уже влаштовано сучасний світ. Вірмени хочуть інформації, хай вивчають нашу мову!
Цитата:
Листування з ріднею загиблого солдата на Кролевеччині в 41-му родом з Удмуртіїї звісно велося і ведеться на російській і наші статті їм не зрозумілі так само як мені не зрозуміла білоруська мова на якій написана книга про рушникі що подарована в музей.

А я хіба проти. Спілкуйтеся хоч китайською, якщо вона прийнятна для сторін. А от щодо білоруської, то ви нагадуєте мені потомків росіян, що приїхали в хати померлих від голодомору українців, що украінскай оні нє понімают. Як можна не розуміти білоруську? Яка мова ще є ближчою до нашої? Треба лише ледь-ледь терпіння, щоб звикнути до трохи іншої абетки.
Цитата:
До речи ВИДАТИ книжки про яких Ви говорите це величезна і кропітка робота яка була пророблена саме упорядниками. І саме завдяки їм ці книжки і з"явилися на світ. Так що Ви б починали розмову хоча б з подяки!

Розумію, як важко видати книжку за наших умов, та ще й коли не в столиці. Висловлюю вдячність вам за те, що Кролевець постійно прмсутній на українській літературній мапі завдяки зусиллям працівників кролевецького музею. Так само як і організаторам Кролевецького міжнародного фестивалю. Дуже приємно в новинах інформаційних агенцій бачити таке рідне слово: "Кролевець"
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
myzeu



З нами з: 27.05.09
Повідомлень: 209
Звідки: Кролевець

ПовідомленняНаписане: неділя грудня 19, 2010 11:43 pm    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Почитав вищенаписане. Таке відчуття, що це пише мабуть або Ніна Павлівна В. або марсіанин якій ніколи не жив в СРСР. До цього наштовхнуло питання: "Чому Сереженко не писав українською?" Smile))
М-да. Перемкнуло Вас на мові. Добре хоч що не говорите, що якійсь інший народ винен в тому, що українці такі які вони є.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Кролевич



З нами з: 07.02.09
Повідомлень: 134

ПовідомленняНаписане: понеділок грудня 20, 2010 6:51 pm    Тема повідомлення: В чому ви мене звинувачуєте? Відповісти цитуючи

Прикро, що ви, представник кролевецької еліти (або по-радянському, боєць культурного фронту) докоряєте мені відстоювання поваги до рідної мови. Хтось же повинен говорити вголос про нашу недбалість. Повірте, болить, коли бачиш, наскільки українці ненаціональні в порівнянні з іншими народами, такі собі люди без обличчя, що особливо видно за їхньою поведінкою: у тому ж Кролевці ковбасники-прадавци говарять только па русські.
Подивіться на розділ Перша школа на цьому сайті. Там спілкуються колишні випускники школи, звернісь увагу, якою мовою. Ось вам і відповідь на запитання: чи прищеплює школа учням любов до рідної мови, чи є взагалі якесь патріотичне виховання? Учителі школи за традицією ще з часів Сереженкового директорства, не виховують в учнів відчуття ненормальності ігнорування рідної мови. І за це українська держава платить їм гроші. Я б не дав ні копійки.
А на ваше "Добре хоч що не говорите, що якійсь інший народ винен в тому, що українці такі які вони є." скажу коротко.
Насамперед винні самі, як народ, що забув свою історію й чин предків. Але не тільки. Є й об"єктивні чинники: наше географічне розташування, коли маємо зі сходу агресивного сусіда, багату землю, що притягує заздрісні наміри, та п"яту колону всередині, і не тільки російську.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Кролевич



З нами з: 07.02.09
Повідомлень: 134

ПовідомленняНаписане: понеділок грудня 20, 2010 7:12 pm    Тема повідомлення: Пане Музей, якщо ви маєте на увазі Відповісти цитуючи

колишню голову кролевецької Просвіти, коли пишете: "Таке відчуття, що це пише мабуть ... Ніна Павлівна В.", то скажу таке. Вам може не подобатися щось у її вдачі, але очорнення справи, що вона робить, багато каже насамперед про вас. Ви запліснявіли у хахляцтві, і вас треба добре продезинфікувати. Embarassed
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
myzeu



З нами з: 27.05.09
Повідомлень: 209
Звідки: Кролевець

ПовідомленняНаписане: понеділок грудня 20, 2010 10:10 pm    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Може й так!
Чомусь за останні роки серед моїх друзів більше з"являється росіян та білорусів а от українці ....

Тепер я точно знаю хто ховається під "Кролевич" Very Happy

Коли почалось руйнування українських звичаїв та культури подивіться тут, хоча б останній абзац: http://www.ukrlit.vn.ua/habits/o16c.html

і бачимо зараз на виставках в Будинку культури тільки одні іудо-християнські сюжети. Забувши про Матіньку Природу з якої продовжуємо черпати енергію та ліки. На похоронах українців відпіваюча читає про царя Давида та ріки Іорданови. Нормально?
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
MDV



З нами з: 23.11.08
Повідомлень: 29
Звідки: Сумская обл., г. Кролевец

ПовідомленняНаписане: п'ятниця лютого 03, 2012 2:49 pm    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Что ж это за жвавый хлопчик "Кролевич"!?. Пострел, судя по всему, еще
тот...
Цитата:
<До того ж книжку видано вже у незалежній Україні, й розраховано її насамперед на українського читача. Як можна розвивати рідну літературу, користуючись чужою мовою, зрозуміти важко.>
Что же Вам непонятно!?. Или Вы можете изъясняться только на одном, вашем, языке!? И даже в страшном сне не можете представить себе, что люди могут разговаривать совсем иначе?
Цитата:
Ні, українці повинні думати насамперед про себе, а не жити для чужих. Так уже влаштовано сучасний світ. Вірмени хочуть інформації, хай вивчають нашу мову!
Уважаемый, да Вы не просто националист, а и шовинист полный! И, позвольте поинтересоваться, откуда Вы знаете, что <Так уже влаштовано сучасний світ>!? Из каких-таких источников? Может быть ссылочку на свои труды скинете?
_________________
Это мой город! Здесь жили прадеды моих прадедов. А уж пришлые пусть себя ведут, как гости.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відвідати сайт учасника
Показувати:   
Нова тема   Відповісти    www.krolevets.com/forum -> Видатні люди Кролевця та Кролевеччини Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форумі

Реклама на сайті Кролевця! - www.krolevets.com




Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group