www.krolevets.com/forum www.krolevets.com/forum
Все про життя Кролевця. Приєднуйтеся!

www.krolevets.com


 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Дошка оголошень на сайті Кролевця
Cьогодні: четвер березня 28, 2024 7:20 pm
www.krolevets.com/forum


Реклама на сайті Кролевця! - www.krolevets.com
Курсы НБУ
Кролевецький форум має бути українським
Перейти до сторінки назад  1, 2, 3
 
Нова тема   Відповісти    www.krolevets.com/forum -> Пропонуйте нові теми!
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
Makar



З нами з: 01.04.08
Повідомлень: 104

ПовідомленняНаписане: неділя березня 22, 2009 1:04 am    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Український форум має бути УКРАЇНСЬКИЙ, а Кролевецький форум має бути КРОЛЕВЕЦЬКИМ. :!:
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
pavlo



З нами з: 06.10.07
Повідомлень: 69
Звідки: Кролевець

ПовідомленняНаписане: неділя березня 22, 2009 11:26 am    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Makar написав:
Пайдешь рідко чую, а балакать-100 відсотків наше слов і його в нас всі розумійють

Ви плутаєте суржик із діалектом – це різні речі. Суржик – це суміш різних мов. Причому, штучна. І на сто відсотків ганебна в нашому випадку, коли ми дозволили дикунам спаскудити нашу мову. Маю на увазі процес подавлення нашої культури «колонізаторами». І не в розміщенні головна причина становлення нашого суржику. Це, скажімо, мовна асиміляція відносно насаджуваної мови імперії.
А щодо мусорки, то це тема іших діагнозів. Навіщо конструктивну розмову перетворювати у гамір?
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Makar



З нами з: 01.04.08
Повідомлень: 104

ПовідомленняНаписане: неділя березня 22, 2009 12:26 pm    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Су́ржик (от названия суржик — «хлеб или мука из смеси разных видов зерна, например, пшеницы и ржи») — недостаточно изученное языковое образование, диалект, включающий элементы украинского языка под влиянием русского. Справа в розміщенні, чим ближче до росії, тим більший вплив, так що в розміщенні справа.
Диале́кт (греч. διάλεκτος — «наречие» от греч. διαλέγομαι «говорить, изъясняться») — разновидность языка, которая употребляется в качестве средства общения лицами, связанными между собой одной территорией.
діалект і суржук це майже одне і те саме.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
pavlo



З нами з: 06.10.07
Повідомлень: 69
Звідки: Кролевець

ПовідомленняНаписане: неділя березня 22, 2009 1:19 pm    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Зрозумійте, я говорю про явище колоніального впливу. Київ дуже близько до Росії? Дніпропетровськ, Запоріжжя? Українська мова панувала в сільській місцевості по всій Україні і при самих кордонах. Поки населення села було достатньо великим зберігалось це панування на території країни.
Сплановане методичне зросійщення міст – головна причина русифікації та утворення ТУПОГО суржику, а не діалекту.

Наведене Вами визначення суржику – це імперське забамбурення, це ТЕНДЕНЦІЙНЕ формулювання не витримує ніякої критики.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Makar



З нами з: 01.04.08
Повідомлень: 104

ПовідомленняНаписане: неділя березня 22, 2009 11:10 pm    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Наведене мною визначення взяте з http://ru.wikipedia.org, а чи витримує воно критики, це питання тільки нас 2 зачепило. На цю тему взагалі висловили свої бачання 3-5 чоловік, так що про критику ще рано говорити. І взагалі я вам не навязую своє бачаннє, а тільки висловив свою думку на цю тему.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
vitalimo



З нами з: 15.04.07
Повідомлень: 15

ПовідомленняНаписане: понеділок березня 23, 2009 8:53 am    Тема повідомлення: Re: Суржик Відповісти цитуючи

pavlo написав:
vitalimo написав:

Все говорят (или 99 процентов) на суржике. (пайдешь, балакать и т.д.)

А яку на Вашу думку мову (культуру, що найголовніше) потрібно пропагувати у такому суржикомовному становищі (по-суті, безкультурному)? До чого більш тяжіє суржикомовний мешканець - до української мови/культури чи російської.

Таке становище у суспільстві (яке є ганебним) повинно змінюватись. Адже культура повинна бути на належному рівні. Інакше хто ж нас у світі поважатиме?

Пропагандировать ни чего не надо. Особенно на форумах.
просто тема Украино или Русскоязычного население в условиях где основная масса говорит на суржике не имеет смысла. просто сотрясаем воздух.
Вопрос Украинского языка в масштабах страны это совсем другой вопрос который надо обсуждать в отдельной ветке.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
muckahel



З нами з: 25.06.07
Повідомлень: 122
Звідки: Krolevets, Ukraine

ПовідомленняНаписане: середа березня 25, 2009 3:31 pm    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

А от у мене запитання до усіх учасників цього "діспуту".

А чи ви впевнені, що розмовляєте правильною мовою? Не має значення якою українською, чи російською. (маю на увазі правильну не тільки лексику, а й граматику та фонетику мови).

Це я веду до того, що суржик\діалект (кому як приємніше) - це невід'ємна частина розвитку мови певної території. Це не є добре або погано - це факт.

Вислухаю всі думки з цього приводу та відповім на запитання. )
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
Людмила



З нами з: 22.05.07
Повідомлень: 174
Звідки: Кролевець

ПовідомленняНаписане: четвер березня 26, 2009 1:47 pm    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

muckahel написав:
А от у мене запитання до усіх учасників цього "діспуту".

А чи ви впевнені, що розмовляєте правильною мовою? Не має значення якою українською, чи російською. (маю на увазі правильну не тільки лексику, а й граматику та фонетику мови).

Це я веду до того, що суржик\діалект (кому як приємніше) - це невід'ємна частина розвитку мови певної території. Це не є добре або погано - це факт.

Вислухаю всі думки з цього приводу та відповім на запитання. )

О, відразу видно мовника Very Happy Звісно, розмовна мова від літературної відрізняється будь-де. Я не думаю, що в Лондоні розмовляють мовою героїв Шекспіра, а у Франції - Дюма чи Бальзака. Скрізь є діалекти, сленг тощо. Я спокійно ставлюсь до суржика в побуті, але мене дратує, коли суржиком розмовляють офіційні особи.
_________________
Я - все, що я люблю... (Л. Костенко)
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
Людмила



З нами з: 22.05.07
Повідомлень: 174
Звідки: Кролевець

ПовідомленняНаписане: четвер березня 26, 2009 1:48 pm    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

muckahel написав:
А от у мене запитання до усіх учасників цього "діспуту".

А чи ви впевнені, що розмовляєте правильною мовою? Не має значення якою українською, чи російською. (маю на увазі правильну не тільки лексику, а й граматику та фонетику мови).

Це я веду до того, що суржик\діалект (кому як приємніше) - це невід'ємна частина розвитку мови певної території. Це не є добре або погано - це факт.

Вислухаю всі думки з цього приводу та відповім на запитання. )

О, відразу видно мовника Very Happy Звісно, розмовна мова від літературної відрізняється будь-де. Я не думаю, що в Лондоні розмовляють мовою героїв Шекспіра, а у Франції - Дюма чи Бальзака. Скрізь є діалекти, сленг тощо. Я спокійно ставлюсь до суржика в побуті, але мене дратує, коли суржиком розмовляють офіційні особи.
_________________
Я - все, що я люблю... (Л. Костенко)
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
muckahel



З нами з: 25.06.07
Повідомлень: 122
Звідки: Krolevets, Ukraine

ПовідомленняНаписане: п'ятниця квітня 10, 2009 1:31 pm    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

тут я згоден цілком і повністю, а також не тільки офіційні особи - регулярно нові "пєрли" підкидає канал СТБ, особливо у новинах. )
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
pefochka



З нами з: 25.07.09
Повідомлень: 50

ПовідомленняНаписане: вівторок листопада 17, 2009 10:27 pm    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Простий батько сина
Вивчив на артиста.
Мова в того сина
Ідеально чиста.
Як зі сцени скаже
Українське слово,
То аж дух займає —
Просто пречудове!
А в сім’ї артиста
Діти й домочадці
Чешуть по-російськи,
Неначе ленінградці.
Тож невчений батько
Й запитав у сина:
— Поясни, будь ласка,
В чому тут причина?
У театрі в тебе
Українська мова,
А у хаті в тебе —
Нашого ні слова.
Син великодушно
Посміхнувсь до тата:
— Ех, освіта в тебе,
Батьку, низькувата.
А тому, хто вчений,
Істина відома,
Що одне на службі,
Зовсім інше — дома.
Дома в мене мова —
Засіб спілкування,
А на службі мова —
Засіб існування.
Як же рідну мову
Я забуду, тату,
Як за неї маю
Непогану плату?
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Нова тема   Відповісти    www.krolevets.com/forum -> Пропонуйте нові теми! Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Перейти до сторінки назад  1, 2, 3
Сторінка 3 з 3

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форумі

Реклама на сайті Кролевця! - www.krolevets.com




Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group