Дошка оголошень на сайті Кролевця

 Відео про Кролевець: 

Відео про КролевецьТуристична Кролевеччина

 

Дубовицька криниця — місце паломництва прочан

 

Дубовицька криниця - місце паломництва прочан. Кролевець, Сумська обл. Сотні років український народ поклонявся силам природи і сонцю, вогню, воді, ходив до річок та джерел. Церква довгий час боролася з цим, але так і не змогла заборонити старі українські вірування, прийнялася освячувати місця, куди ходив люд. Тому зараз побутує серед людей легенда про Дубовицьку криницю, розташовану поблизу автомагістралі Київ - Москва, неподалік с. Дубовичі Кролевецького району.

За народними переказами історія цього унікального місця сягає глибини ХVІ ст. і пов’язана з образом Богоматері, ікону якої, начебто, саме в цьому місці знайшов пастух і якого засліпило сіяння її. Люди часто ходять до цілющого джерела, а особливо в десяту п’ятницю після Великодня, коли здійснюється святкова літургія.

Різні віхи історії пережила криниця. В часи атеїстичної боротьби її рівняли з землею, закидали сміттям, та люди знову розкопували, очищали цілюще джерело, і донині струменить воно й дарує людям здоров’я та силу.

Партизани, бійці, що визволяли землю в роки Великої Вітчизняної війни втамовували тут спрагу, гоїли свої рани, омиваючи цілющою водою.

Останнім часом особливу увагу на Дубовицьку криницю звертають органи місцевої влади. У 2000 році з ініціативи районної державної адміністрації і районної ради за допомогою підприємств та організацій міста, громадськості району було впорядковано територію навколо цілющого джерела, зведено цямрину, накриття. Увійде в історію і рік 2002. Цього року на узвишші поблизу криниці зведено каплицю.

 

Реклама на сайті Кролевця! - www.krolevets.com