Дошка оголошень на сайті Кролевця

 Відео про Кролевець: 

Відео про КролевецьТуристична Кролевеччина

 

"Яблуня-колонія" -
ботанічна пам'ятка природи загально-державного значення

 

"Яблуня-колонія" - ботанічна пам'ятка природи загально-державного значення. Кролевець, Сумська обл. На території Кролевецької районної станції юних натуралістів росте унікальна яблуня, яка займає площу 0,10 га.

Зовні - це яблуневий кущ, вік якого понад 220 років. Сьогодні наявні 6 основних стовбурів і кілька десятків укорінених гілок.

Неперевершеною, ніде більше незнаною особливістю яблуні є її здатність до самостійного укорінення гілками, а значить - до продовження життя. Коли один з прирослих до землі стовбурів має відмерти, його віти стрімко нахиляються до землі і теж приростають.

Завдяки таким своїм особливостям увійшла диво-яблуня до історії садівництва. В IV томі творів І.В. Мічуріна (1948 р. стор. 599) є про неї згадка. Вражений переказами про незвичайну яблуню-сад Іван Володимирович просить відповідні служби Кролевця надіслати яблуневі живці.

Зацвітає яблуня в період цвітіння звичайного саду. Квіти рожеві звичайного розміру. Оскільки яблуня-колонія – це цілий сад, то плодоносить кожного року тільки половина дерева, а друга половина відпочиває. Яблука середнього розміру, кисло-солодкі з терпкуватим присмаком.

Місцеві назви сорту "Лозівка", "Кручена", "Княжа".

 

Реклама на сайті Кролевця! - www.krolevets.com